Czym właściwie się zajmujesz?

Sercem mojej pracy jest rysunek. Za jego pomocą sprawiam, że kompleksowe informacje stają się proste, jasne i sprawiają więcej radości.

  • Robię zapis graficzny

Chodzę na spotkania, eventy, konferencje i rysuję, co mówią ludzie (graphic recording) – przeważnie w postaci dużej notatki wizualnej, na miejscu w rzeczywistym czasie, gdzie każdy może to widzieć.

Rysuję również sketchnotki (notatki wizualne) z gotowego tekstu, audio lub video. Czasami również uczę myślenia wizualnego i kreatywności. I tak, to jest moja prawdziwa, pełnoetatowa praca! 🙂 Jeżeli chcesz zobaczyć jak wyglądają moje prace zajrzyj do mojego portfolio.

  • Rysuję ilustracje – zarówno ręcznie jak i cyfrowo.

Na zamówienie i dostosowane do potrzeb i stylu klienta. Do tej pory rysowałam ilustracje do książki, kartki, plakaty, bony podarunkowe ale również ilustrocja na stronę czy ikonografiki na blog.

  • Pasjonuję się spójną wizualną stroną marki online

Projektuje loga spójne z misją i wizją danej marki. Wykonuję audyty stron i social mediów pod względem spójności wizualnej, pomagam wyznaczać strategię wizualną. Dopasowuję kolorystykę, czcionki i styl do danej marki.

Jak to się stało, że się tym zajmujesz?

Odkąd pamiętam rysuję i zawsze to lubiłam. W szkole wygrywałam konkursy plastyczne, w liceum chodziłam na lekcje rysunki i studiowałam architekturę. Uważam że sześć lat szkoły muzycznej rozwinęło u mnie uważność słuchania i skupienia uwagi. Zawsze byłam tą osobą, od której kserowało się notatki przed zaliczeniami. Miałam niesamowite zdolności w wysupływania najważniejszych treści w sposób bardzo przystępny nawet z najnudniejszych wykładów. Uwielbiam się rozwijać i biorę udział w wielu kursach online – zamieszczane w niech treści nie zawsze są ‘user-friendly’, tak zaczęłam przygodę ze sketchnotingiem. Chciałbyś się więcej czegoś dowiedzieć? Zajrzyj na stronę o mnie.

Śmiałości w działaniu nabrałam po Akademii Sketchnotingu Agaty Jakuszko – Sobockiej z Draw The Words. Mistrzyni na polskim rynku myślenia wizualnego. Tylko dzięki Agacie rozpoczęłam przygodę z graphic recordingiem.

Dla kogo pracujesz?

Głównie pracuję dla biznesów online. Przygotowuję notatki graficzne dla fantastycznych kobiet, które przygotowują swoje kursy online, robią webinary/live/podcasty. Pracuję również dla menagerów w korporacjach, event plannerów, specjalistów od social mediów. Pracuję dla trenerów, coachów, blogerów i osób indywidualnych. Czy są zadowoleni z mojej pracy? Możesz przeczytać kilka opinii tutaj.

Czy możesz zrobić dla nas darmową próbkę swojej pracy?

Nie robię darmowych próbek. Styl mojej pracy można zobaczyć tutaj. Możemy wcześniej ustalić, co konkretnie ma zawierać notatka, w jakim stylu i kolorystyce zostanie wykonana. W przypadku projektów online – na życzenie wykonuję szkic do zatwierdzenia, zanim zabiorę się do wyrysowania projektu “na gotowo”.

Czy wystawiasz faktury VAT?

Prowadzą działaność gospodarczą i wystawiam faktury, ale bez VAT. Dzięki temu moje ceny są bardziej atrakcyjne 🙂

Jak najlepiej się z Tobą skontaktować?

Email to właściwie najlepsza droga kontaktu ze mną – mamy całą historię komunikacji w sprawie projektu pod ręką.

Musisz wiedzieć, że mam hopla na punkcie efektywnej i produktywnej pracy. Zadania wykonuję w blokach czasowych. Do skrzynki pocztowej zaglądam raz dziennie. Poczekaj cierpliwie, na pewno odpiszę! W moim życiu dużo się dzieje – jestem mamą trójki dzieci – nie zawszę mogę odbierać telefon i nie przesiaduję na social mediach. Jeżeli potrzebujesz szybkiej reakcji czy odpowiedzi, zadzwoń – jeżeli nie odbiorę na pewno oddzwonię najszybciej jak będę mogła.
Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.

Z jakim wyprzedzeniem muszę rezerwować termin?

Mój harmonogram nigdy nie jest stały. Jednego dnia mogę otrzymać  10 zapytań na jeden termin a potem nic przez jakiś czas.

Im z większym wyprzedzeniem skontaktujesz się z mną, tym bardziej prawdopodobne jest, że będę mogła pracować dla Ciebie na żywo i Twój projket zostanie wykonany na czas.
Potrzebujesz mnie “na jutro”? Nigdy nie boli zapytać! Jeżeli chodzi o pracę online, zlecenia przyjmuję na bieżąco. Napisz do mnie, odpowiem Ci jak u mnie z terminami na daną chwilę.

Czy dojeżdżasz na zlecenia?

Tak, ale muszę o tym wiedzieć conajmniej tydzień wcześniej! Koszty dłuższej podróży dodatkowo doliczam do mojego wynagrodzenia.

Ile to kosztuje?

Rysunkowe projkety raczej wyceniam indywidualnie. Każdy projekt jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, aby spełnić Twoje oczekiwania.

Szacunkowe widełki cenowe możesz znaleźć TUTAJ.

W przypadku rysunków indywidualnych dokładną wycenę wysyłam wraz ze szkicem do zatwierdzenia.

Czy musimy najpierw przeszkolić Cię w naszej branży lub temacie?

Nie! Może to brzmi jak szaleństwo, ale nie potrzebuję znać branży i tematu. Po prostu muszę być w stanie podążać za dyskusją. Jeśli będzie dużo żargonu wewnętrznego, akronimów lub nazw produktów, pomocne byłoby poinformowanie mnie o tym wcześniej lub wyjaśnienie na miejscu. To jest jedna z dużych zalet graphic recordingu i graficznej facilitacji – spojrzenie na dane zagadnienie osoby z zewnątrz.

Chcemy mieć więcej niż jedną osobę pracującą na żywo. Czy to jest możliwe?

Oczywiście! Jeżeli tylko uda się zgrać terminy. W ostatniej chwili dużo trudniej jest zebrać zespół, więc pamiętaj o planowaniu imprezy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Będą setki osób na naszym wydarzeniu. Czy nie będziesz stremowana na scenie?

Nie, ani trochę. Ilość osób na widowni nie ma dla mnie żadnego znaczenia – czy będzie to 5 czy 1000. Podczas rysowania na żywo całą uwagę skupiam na prelegencie i jego wystąpieniu.

Jak wygląda współpraca z Tobą, kiedy chcę notatkę wizualną lub grafikę?

1. Omawiamy Twój projket – w czym mogę Ci pomóc i co mogę Ci narysować. Przekazujesz mi materiały i informacje, co ma zawierać notatka/geafika (lub dajesz znać kiedy będzie webinar/live).

2. Ja wykonuje prosty szkic koncepcyjny i wysyłam Ci do zatwierdzenia (jest to prosty rysunek z tekstem z propozycją kolorystyczną) wraz z wyceną.

3. Nanosimy ewentualne poprawki i ja wysyłam do zatwierdzenia – dbam o wysokie zadowolenie klienta, więc uwzględniam kilka poprawek – jednak nie chciałabym, żeby cała praca koncepcyjna trwała w nieskończoność. Dlatego ustalmy max 2 poprawki, ok?

4. Dopiero po zatwierdzeniu zabieram się do pracy “na czysto”.

5. Wysyłam pracę w dowolnym formacie jpg/pdf (lub innym jeżeli są takie Twoje wymagania) wraz z fakturą do opłacenia.

37
Klientów
52
Dużych i małych projketów
35
Wypisanych markerów
350
Espresso